Представив представникам товаропровідної мережі спільні виробництва двигунів і коробок передач, які вже використовуються в вантажівках і автобусах. Агрегати випускають на нових фабриках в парку «Великий камінь».
ВАТ «МАЗ» давно виношував ідею переходу на власні двигуни і коробки передач, щоб підвищити конкурентні переваги своєї техніки і знизити залежність від постачальників. Це стало можливим після будівництва двох заводів в парку «Великий камінь». У кожному з них холдинг «БЕЛАВТОМАЗ» виступає співзасновником.
«Потенціал підприємств («МАЗ-Вейчай» і «Фаст-МАЗ») дозволяє нам зберегти існуючі обсяги виробництва і наростити нові, створюючи сучасну і інноваційну автотехніку, затребувану на ринку. У 2021 року ми повинні гарантовано забезпечити виконання показників бізнес-плану: експорт продукції повинен перевищити 400 млн доларів, а обсяг реалізації техніки - близько 12 тис. Одиниць. Нами зроблено перший важливий крок: за підсумками 6 місяців цього року експорт склав 180 млн доларів », - зазначив під час виступу гендиректор ВАТ« МАЗ »- керуючої компанії холдингу« БЕЛАВТОМАЗ »Валерій Іванкович.
Двигуни для вантажівок та спецтехніки вже випускає моторний завод «МАЗ-Вейчай», відкритий восени 2019 року разом з китайською корпорацією Weichai. Коробками передач забезпечує новітня фабрика «Фаст-МАЗ», побудована разом з Shaanxi Fast Gear. Можливості обох підприємств дозволяють з лишком покрити поточні потреби виробництва МАЗ.
На власні агрегати переводять самоскиди, тягачі, бортові автомобілі, лісовози і спецтехніку. Це також торкнеться і інших напрямів. Перехід буде поетапним, над цим активно працюють конструктори та інженери.
«Ми зараз вийшли на той рівень, коли здатні забезпечити випускаються вантажівки власними двигунами і коробками передач. Колись це було нашою мрією - домогтися такої вертикальної інтеграції, щоб все найнеобхідніше виробляти самим. Зараз це стало можливим. Ми вже почали переводити модельний ряд на власні агрегати. Важливо, щоб кожен автомобіль при цьому не втратив ні в потужності, ні в якості, ні в надійності. Серед переваг - низька собівартість, що дозволить запропонувати автотехніку споживачам за більш конкурентоспроможною ціною», - підкреслили в холдингу «БЕЛАВТОМАЗ».
Зараз «МАЗ-Вейчай» випускає двигуни потужністю від 190 до 460 «коней», чого достатньо для діючої лінійки автотехніки - від середньотоннажних автомобілів до важковаговиків. «Фаст-МАЗ» в свою чергу виробляє 6, 9 і 12-ступенчатние механічні коробки передач, якими комплектуються білоруські вантажівки.
Нові заводи займають близько 3,5 га кожен. «МАЗ-Вейчай» здатний випускати 10 тисяч моторів в рік при роботі в одну зміну. «Фаст-МАЗ» також може щорічно виготовляти 10 тисяч коробок передач. При двозмінній роботі підприємства здатні подвоїти обсяги виробництва.

